Bezpieczny Salon Kosmetyczny

Bezpieczny Salon Kosmetyczny to taki salon, który stosuje i prawidłowo przeprowadza proces dezynfekcji i sterylizacji narzędzi zabiegowych, powierzchni oraz stosuje środki ochrony indywidualnej, czyli maski jednorazowe (przy zabiegu pedicure), jednorazowe rękawiczki (manicure, pedicure, oczyszczanie, depilacja), wszelkie materiały zabiegowe jednorazowego użytku. Dodatkowo zużyte materiały jednorazowe są przekazywane do utylizacji, wykonywanej przez specjalną firmę świadcząca takie usługi.

W trosce o higienę i bezpieczeństwo naszych klientów, w naszym salonie sterylizujemy narzędzia w bardzo nowoczesnym autoklawie, który używany jest także w placówkach medycznych i stomatologicznych. Narzędzia do manicure, pedicure, głowice diamentowe do mikrodermabrazji czy pęsety są sterylizowane i pakowane w jednorazowe pakiety, otwierane bezpośrednio przy kliencie podczas zabiegu.

Należy pamiętać, że sterylizacja narzędzi w autoklawie to jedyny i skuteczny sposób na właściwe czyli higieniczne przygotowanie ich do zabiegu. Wszystkie inne metody są dezynfekcją ( m.in. myjka ultradźwiękowa i sterylizator kulkowy) i nie zapewniają klientowi należytego bezpieczeństwa. Brodawczaki, WZW, HIV, czy grzybica, to realne zagrożenie w zabiegu wykonywanym niesterylnymi narzędziami.

Naszym priorytetem jest ZDROWIE i KOMFORT Klienta.